• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Georgia Eyaletinde Oyların Yeniden Sayılmasına Karar Verildi

Resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat aday Joe Biden 59. Amerikan seçimlerini kazanmış olsa da Trump yönetimi sessiz sedasız gitmeyeceğini kanıtlmış oldu, Trump ve Biden’ın arasındaki farkın az olduğu Georgia eyaletinde oyların yeniden sayılmasına karar verildi.

Amerikan başkanlık seçimlerinde, 279 delegeyi kazanan Demokrat aday Joe Biden seçilmiş başkan olarak ilan edildi. Ancak, 42 delegeye sahip Arizona, Kuzey Karolina ve Georgia’da sonuçlar henüz netleşmedi. Biden’ın 14 bin oyla önde göründüğü Georgia’da oyların yeniden sayılmasına karar verildi.

Kararı Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger duyurdu. 5 milyon oyun kullanıldığı eyaletin yetkilisi, oy sayım işlemlerinin 20 Kasım’a kadar sürebileceğini belirtti.

Georgia Eyalet Sekreteri, el ile sayılan oylardan çıkan sonuca göre, kaybeden tarafın yeniden makine ile oy sayımı talep edebileceğini belirtti. ABD’de başkanlık seçimlerinde 538 delegenin yarıdan bir fazlası olan 270 delegeye ulaşan isim başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazanıyor.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN