• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Genç Girişimcinin Kan Donduran Ölümü

ABD’de, teknoloji girişimcisi Fahim Saleh New York’taki dairesinde ölü bulundu. 33 yaşındaki CEO’nun başının ve uzuvlarının elektrikli testere yardımıyla kopartılmış halde bulunduğu belirtildi.

Saleh, Nepal ve Bangladeş’te taksi, kurye ve yemek siparişi hizmetleri veren Pathao ile Nijerya’daki Uber benzeri motosiklet taksi uygulaması Gokada platformlarının kurucularındandı.

Henüz polis tarafından bir açıklama yapılmasa da Gokada şirketi Saleh’in ölümünü doğruladı. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada “Kurucumuz ve CEO’muz Fahim Saleh’in ani ve trajik kaybını derin bir üzüntüyle bildiriyoruz” denildi.

Pathao’nun Twitter mesajında da Saleh için “Bizim için sonsuza kadar bir esin kaynağı olacaksın” ifadesine yer verildi.

Cinayet silahı elektrikli testere

Apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarında Saleh’in asansöre tamamen siyah giysiler içindeki yüzü maskeli bir kişiyle bindiği görülürken, dairede başı ve uzuvları kesilmiş cesedin yanında prizde takılı olan bir elektrikli testerenin bulunduğu belirtiliyor.

Göçmen bir ailenin oğlu olan Saleh, ilk şirketini lisedeyken kurdu. Saleh, 2015’te Bangladeş ve Nepal’de popüler olan Pathao’nun kurucuları arasında yer aldı.

Fahim Saleh, daha sonra Nijerya’daki motosiklet taksi uygulaması Gokada’nın kuruluşunda görev aldı. Nijerya’nın en büyük kenti Lagos’ta bu yılın başlarında motosiklet taksilerin yasaklanmasıyla şirketin ağır bir darbe aldığı belirtiliyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN