• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Facebook Sahibi Olduğu Uygulamaları Birbirine Bağlıyor

Facebook’un geçen yıl açıkladığı verilere göre, birer milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın entegre edilmesi planının ilk adımı hayata geçti.

Instagram ve Messenger kullanıcılarının birbiriyle mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapabilmesi özelliği bazı pazarlarda denenmeye başladı. Önümüzdeki aylar içinde tüm dünyaya yayılacak olan uygulama için şimdilik aynı özelliğin WhatsApp’ta ne zaman başlayacağına ilişkin tarih verilmedi.

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook hizmetlerini entegre etme planlarını Mart 2019’da açıklamıştı. Bu plan, sadece WhatsApp hesabı olanların, başka bir uygulama indirmek ya da uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda olmadan Instagram ve Messenger kullanıcılarına ya da bu uygulamalardan WhastApp’a mesaj gönderebilmesi fikrini temel alıyor.

Facebook Instagram’ı 2012’de WhatsApp’ı da 2014’te satın almıştı. Şirket Messenger uygulamasını 2011’de çıkarmıştı. Facebook’un bu planı hayata geçirmek için büyük bir altyapı yatırımı yaptığı belirtiliyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN