• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Eski Başkanlar Halkı Teşvik Etmek Amacıyla Koronavirüs Aşısı Olacaklar

Eski ABD Başkanları Bill Clinton, George Bush ve Barack Obama koronavirüs aşının güvenirliğini kanıtlamak ve halkı aşı yaptırmaya teşvik etmek amacıyla kamera karşısında aşı olmaya gönüllü olduklarını açıkladı.

Eski ABD başkanları Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton, koronavirüs aşısının Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanması durumunda halkın güvenini artırmak için kamera karşısında aşılamak için gönüllü olacaklar.

3 eski başkan, ABD sağlık yetkilileri insanları aşının güvenirliği ve etkinliği konusunda ikna etmeye çalışırken böyle bir adımın yardımcı olacağını umuyor.

Bush’un sözcüsü Freddy Ford, CNN’e yaptığı açıklamada, ‘Bush’un nasıl yardımcı olabileceğini sormak için ABD Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü  Dr. Anthony Fauci ve Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü Başkanı Dr. Deborah Birx’i aradığını’ söyledi.

Bush recognised climate as a 'real problem' reveal Clinton-Blair calls

Clinton’ın Basın Ofisi’nden de çarşamba günü CNN’e yapılan açıklamada, halka açık bir ortamda aşı olmaya istekli olduğu belirtildi: “Clinton halk sağlığı yetkilileri tarafından belirlenen önceliklere dayalı olarak, mümkün olan en kısa sürede aşı olmak istedi ve tüm Amerikalıları aynısını yapmaya teşvik etmek için bunu halka açık bir şekilde yapmak istiyor.”

Read: Obama, Bush, and Carter on George Floyd Protests

Barack Obama de geçen günlerde verdiği röportajda, Fauci’nin kendisine aşının güvenli olduğunu söylemesi durumunda inanacağını vurgulamıştı.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN