• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL

Efsane Futbolcu Ronaldinho 5 Ay Sonra Serbest Kaldı

Paraguay’da “sahte pasaport taşıma” suçundan beş ay boyunca ev hapsinde tutulan Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldinho, serbest bırakıldı.

Brezilyalı eski futbolcu ve ağabeyi Roberto Assis, Mart ayında Paraguay’a girerken sahte pasaport bulundurma suçundan tutuklanmıştı.

Cezaevinde bir ay geçiren ve 40’ıncı yaşına da demir parmaklıklar arasında giren Ronaldinho ile ağabeyi daha sonra Paraguay’da lüks bir otelde ev hapsine alınmıştı. Suçlarını kabul eden Ronaldinho ve ağabeyi pasaportların sahte olduğunu bilmediklerini, yerel bir sponsordan aldıklarını söylemişlerdi.

Kefalet parasını ödeyip otele yerleşti

İki kardeş, savcılarla yaptıkları pazarlık sonucunda 200 bin dolar para cezası ödedikten sonra Brezilya’ya dönebilecek.

İkili, başkent Asuncion’un çevresindeki yüksek güvenlikli bir hapishanede 32 gün gözaltında tutuldu. Daha sonra 1.6 milyon dolar kefaletle lüks Palmaroga Hotel’de ev hapsine geçti.

Ronaldinho Paraguaylı ABD gazetesine verdiği röportajda “Belgelerin yasal olmadığını öğrendiğimizde çok şaşırdık” demişti.

Kara para aklama iddiasıyla ilgili soruşturmalar devam ediyor

Brezilyalı eski yıldız futbolcunun kariyeri boyunca 100 milyon eurodan fazla para kazandığı sanılıyor. Ronaldinho yakın zamanda bir Instagram postunun tanıtımını yapmak için 173 bin euro aldığını açıklamıştı. Ronaldinho ve ağabeyi hakkında kara para aklama iddiasıyla yürütülen soruşturmalar devam ediyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN