• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

DÜYADER’den Kenya’ya Su Kuyusu

Dünya Yaşlılık Derneği, evlerine temiz su getirebilme uğruna kilometrelerce yürüyen Kenya halkı için temiz su kuyusu açacak.

Yoksulluğun ve kuraklığın yaşandığı bu ülkeye temiz su kuyusu açmayı planlayan DÜYADER Başkanı Umut Çınar, Afrika’daki su kıtlığına ve iklim değişikliğine dikkat çekmek istiyor. Hayata geçirecekleri bu proje için fotoğrafçı Gökhan Emre Akıl ile bir araya gelip fikir birliğinde bulunduklarını belirtti. Akıl, daha önce Etiyopya’da su kuyusu açmıştı.

umutcinar-düyader

Özellikle Kenya’da temiz suya erişimde sıkıntı çeken çocukları ve yaşlıları suyla buluşturmayı hedefleyen Çınar, şu sözleri söyledi:

“Daha önce birçok kez Afrika’ya gidip oradaki insanların yaşadıkları sıkıntılara şahit olan fotoğrafçı Gökhan Emre Akıl, Kenya’da su kuyusu açma fikrini bizimle paylaştı. Kenya’daki halkın özellikle de yaşlılar ve çocukların daha fazla zorluk çekmesini istemediğimiz için o bölgede gelecek yıl nisan ayında su kuyusu açacağız. Suya ulaşmada problem yaşayan ülkelerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Susuzluk sorunuyla karşı karşıya olan yüz binlerce insana umut olmayı hedefliyoruz.”

Derneklerimizin sloganı ruhun rengi olmaz, bu sloganla Nisan ayında Kenya’ya gideceğiz diyen Çınar, 19 Kasım’da Gökhan Emre Akıl’ın fotoğraflarının da yer aldığı sergide Kenya’daki temiz su kuyusu açma projesini duyurmuştu.

DÜYADER Başkanı Umut Çınar, Kenya’da temiz su projesinin yanı sıra orada yaşlıların ve çocukların faydalanabileceği yaşam evleri açma projesini de planladığını belirtti.

UMUT ÇINAR: İYİLİK MELEĞİ

Dünya Markalar Derneği ve Dünya Yaşlılar Derneği Başkanı olan Umut Çınar, 19 Kasım’da yapılan fotoğraf sergisinin gelirinin, Nisan ayında gerçekleşecek olan Kenya’da temiz su kuyusu projesi için kullanılacağını ifade etti. Tatlı ve temiz suya erişemeyen Afrikalı kardeşlerimiz için yapılan projelerin su kuyusu projeleriyle sınırlı kalmayacağını belirten Çınar, Kenya’da hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamayı hem de su kuyuları açıp oradaki çocukları suyla buluşturmayı hedefliyor.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN