• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Dünyanın Konuştuğu Türkler: Nevin Sanlı Kimdir?

Alanlarında yakaladıkları başarılar ile bütün dünyada kendilerinden söz ettirmeyi başarmış Türkler’i anlattığımız yazı serisinin bugünkü ismi; Los Angeles California’daki kurumsal firmaların yakından tanıdığı, Sanli Pastore & Hill’in sahibi Nevin Sanlı.

5 yaşına kadar İzmir’de kaldıktan sonra babasının NATO’da elektrik mühendisi olması sebebiyle Brüksel’e çıkan tayin sonucu kendisini Avrupa’da bulan Sanlı, lise eğitimine kadar burada kalıp daha sonra üniversite eğitimi almak için Amerika’ya University of California at Irvine’e gider. Belçika’da kısıtlı bir hayattan sonra California’daki özgürlükten etkilenen Sanlı burada kalmaya karar verir.

Mezun olduktan sonra işe girip oturum iznini alan Sanlı, şirket değerlendirme ve finansla ilgili danışma şirketlerinde çalışarak tecrübe kazanır ve mesleği de öğrenmiş olur.

Son çalıştığı yerdeki iş arkadaşı Tom Pastore ile 1992 senesinde kendi şirketleri Sanli Pastore & Hill’i Los Angeles’ta kurarlar. Önceleri tedbirli ve emniyetli bir şekilde ilerleyen ikili; ilk ofislerini Sacremento’da açıp ardından da San Diego, Chicago ve New York’u gözlerine kestirirler.

28 senede Sanli Pastore & Hill, Inc. (SP&H); şirket değerleme, emlak ve vergi planlaması, birleşme ve satın almalar, ihtiyati inceleme çalışmaları, özel yerleşim değerlemeleri ve dava danışmanlığı hizmetlerini veren bir şirket haline gelmiş, danışmanlık yaptıkları kurumlar arasında ise; devlet, belediyeler, işletme sahipleri, kamu ve özel şirketlerin yönetim ve hissedarları, yatırımcı gruplar, finansal kurumlar, hukuk ve muhabese firmaları yer almaktadır.

Bu zamana kadar 4000 şirketle iş yürüten Sanlı, senede 300’den fazla proje ile ilgileniyor.

1982 senesinden beri Los Angeles’ta yaşayan Sanlı, burada her şeye imkanın olduğunu, iş-aile dengesinin kolaylıkla tutturulduğunu belirterek memnuniyetini dile getirmektedir.

Kendisini; koca, baba, oğul, kardeş, amca, kuzen, arkadaş ve iş adamı olarak tanımlayan Sanlı, ABD’ye gitmek isteyen Türk gençlerine; gelmeden önce hazır ve planlı olmalarını, çok çalışmaya hazır olmalarını ve pes etmeyi kafalarından çıkarmalarını öneriyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN