• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Dünyanın Konuştuğu Türkler: Murad Alex Demir Kimdir?

Alanlarında yakaladıkları başarılar ile bütün dünyada kendilerinden söz ettirmeyi başarmış Türkler’i anlattığımız yazı serisinin bugünkü ismi; dünyanın her yerinden oyuncuların hayallerini süsleyen Hollywood’da kendine yer edinmiş yetenekli aktör Murad Alex Demir.

Doktor bir babanın ve ev hanımı bir annenin oğlu olan Demir, doğma büyüme New Yorklu. Üniversitede siyasi bilimler okumasına rağmen bir gün derste gösterdiği oyunculuk performansının arkadaşlarının dikkatini çekmesi üzerine yoğun ısrarlarla oyunculuk dersleri almaya başlar.

O zamana kadar oyunculuk hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen doğal bir yeteneği olması kısa sürede Broadway’de çeşitli tiyatro oyunlarında yer almasını sağlar.

Hocası Oscarlı oyuncu Sandy Dennis’in teşvikleri üzerine oyunculuk kariyerini daha ciddiye almaya karar veren Demir, radikal bir kararla bavulunu toplayıp ülkenin diğer ucuna, Los Angeles’a gider.

Dünya sinemasının kalbine ilk geldiği sırada ne parasının ne de sektörde çevresinin bulunduğunu belirten Demir ciddi bir yapımda yer almadan önce taksicilik de dahil bir çok işte çalıştığını, ikinci senesinde “Yalan Rüzgarı”‘nda bir rol bulduğunu anlatıyor . Tek seferlik bir rol olsa da oyunculuktan ilk kez para kazanması ve bir ay sonra hayranlardan gelen mektuplar üzerine diziye tekrardan davet edilmesi mesleğe bağlanmasını ve sektörde tutunmasını sağlar.

Türkiye’yi ve Türk kültürünü Amerikalılar’a tanıtmak isteyen oyuncumuz bunun Amerika’da yapılacak filmlerle ve Amerika’da çalışacak Türk aktörler/aktrisler ile mümkün olabileceğini sık sık dile getiriyor. Murad Demir’in en büyük hayali ise başarılı bir filmde Türk kökenli bir Amerikalı’yı veya bir Türk’ü canlandırmak.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN