• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Dünyanın Konuştuğu Türkler: Ersal Özdemir Kimdir?

Alanlarında yakaladıkları başarılar ile bütün dünyada kendilerinden söz ettirmeyi başarmış Türkler’i anlattığımız yazı serisinin bugünkü ismi; Indiana eyaletinin söz sahibi Türk’ü, “Türkiye’nin ticaret temsilcisi” Ersal Özdemir.

Doğma büyüme Mersinli olan Özdemir, lise eğitimini İçel Anadolu Lisesi’nde aldıktan sonra baba mesleği olan inşaat mühendisliğini İndiana eyaletinin en iyi üniversitelerinden Purdue Üniversitesi’nde okumak üzere Amerika’ya gitti.

Mezun olduktan sonra, eyaletin başkenti İndianapolis şehrine taşınıp bir şirkette işe başlamak yerine girişimci ruhunun da etkisiyle kendi işini kurmaya karar veren Özdemir, o zamanlar temellerini attığı Keystone’un, şuan İndianapolis’in en büyük inşaat firmalarından biri haline gelmesinde en büyük katkının ailesinden gelen sonsuz moral desteği olduğunu her fırsatta belirtiyor.

ABD’nin en etkili 10 Türk asıllı Amerikalılar litesinde yer alan Özdemir, faaliyet gösterdiği şirketlerin ve sportif başarıların dışında şehrin sayılan ve sevilen kişilerinden birisi olmayı da başarmış. Yaşadığı topluma sadece maddi değil, manevi değerler de katmış olan Özdemir, Eski İndiana Valisi, şimdiki ABD’nin iki numaralı ismi Donald Trump’ın başkan yardımcısı Mike Pence ile de karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde dostluk kurmuş birisi. Indiana şehrinin her yerinde Keystone’un inşa ettiği yapıların yer alması; üniversite hastanesi, belediye binaları, fuar merkezi, bankalar, üniversiteler, alışveriş merkezleri ve lüks rezidanslarda bir Türk’ün imzasının olması bizleri gururlandırıyor.

Keystone ile; gayrimenkul geliştirme, inşaat, medya, yatırım, finans ve spor alanlarında faaliyet gösteren Özdemir, amaçlarının “sadece gelir elde etmek değil topluma bir şeyler kazandırmak, ülkeye değer de katmak.” olduğunu ifade ediyor.

Başarılı iş adamımızın genç girişimcilere vermiş olduğu öneriler ise; para kazanmaya değil sevdiği işe odaklanmaları, yaptıkları işten zevk almaya bakmaları, ne yapmak istediklerini bilmeleri, hırslı olup asla pes etmemeleri.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN