• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Donald Trump’ın Şimdiki Adımı Ne Olacak?

ABD’de uzun süre tartışmalara sahne olacak 59. başkanlık seçimleri, ülke gündemindeki sıcaklığını korumayı sürdürüyor.

New York Times gazetesi, “Trump kazansa da kaybetse de güçlü ve yıkıcı bir güç olarak kalacak” başlıklı haberinde, ABD Başkanı’nın yenilse bile sahneden çekilmeyeceğinin sinyalini verdiğini yazdı.

Haberde, eski Başkan Yardımcısı ve Demokratların adayı Joe Biden’ın gerisinden gelen Cumhuriyetçi ve mevcut Başkan Donald Trump’ın, seçimlerde hile iddialarını gündeme getirdiği hatırlatıldı.

Clinton or Trump? Polling opens in 9 US states as the world watches - us  presidential election - Hindustan Times

“Trump yeniden seçilmek için dar bir yol bulabilir”

Donald Trump’a işaret edilen haberde, “Hala sayılmakta olan eyaletler arasında yeniden seçilmek için dar bir yol bulabilir, ancak kaybetmesi durumunda sahneden çekilmeyeceğini açıkça belirtti.” ifadelerine yer verildi.

Anthony Fauci’yi görevden almak ile tehdit etmişti

Trump’ın, gücünü uygun gördüğü şekilde kullanmak ve “bazı düşmanlarından intikam almak” için 76 gün daha görevde kalacağı, taleplerini yerine getiremeyen FBI Direktörü Christopher Wray ve Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Doktor Anthony Fauci gibi üst düzey isimleri “kovabileceği ya da dışlayabileceği” ihtimalinden bahsedildi.

Donald Trump Sees 'Sinister Deal' Behind Republican Revolt - ABC News

Halk arasında hala seviliyor

2016 başkanlık seçimlerine kıyasla, 2020 seçimlerinde Trump’ın 68 milyon oy aldığı, bunun bir önceki seçimden 5 milyon oy daha fazla olduğuna dikkat çekilerek, “Trump, neredeyse halkın yarısının desteğini koruyor.” ifadesi kullanıldı ve şöyle ilginç bir iddia atıldı:

Donald Trump 2024’te yeniden aday olmak isteyebilir

“Bu, ona Jimmy Carter ve George Bush gibi yenilmiş diğer tek dönem başkanların oynamadığı bir rolü oynaması için güç veriyor. Trump, Fox News ile rekabet etmek için kendi televizyon kanalını kurmayı uzun zamandır önemsemedi ve son zamanlarda 2024’te adaylık fikrini ileri sürdü.

88 milyonluk güçlü Twitter takipçisi ona etkili bir ses olması için bir megafon veriyor, potansiyel olarak onu yükselen Cumhuriyetçiler arasında bir iktidar belirleyici yapıyor.” denildi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN