• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Donald Trump’ın Axios Röportajı

Amerikan başkanı Donald Trump, Axios’un muhabiri Jonathan Swanile ile yaptığı ve bugün HBO üzerinden yayımlanan röportajda, gündeme ilişkin yorumlarda bulundu.

ABD’nin Afganistan’dan büyük oranda çekildiğini belirten Trump, yakın zamanda asker sayısının 8 bine düşeceğini bildirdi.

“Askerimizin çekilmesine yönelik müzakereler sürüyor. Seçim gününe kadar buradaki asker sayımız 4 ila 5 bine kadar düşecek.” ifadesini kullanan Trump, çekilme sürecine ilişkin net bir tarih vermekten kaçındı.

İnsanlar ölüyor, bu korkunç bir veba”

Koronavirüs kaynaklı ölümlerde ABD’nin dünyada 1. sırada olmasına ilişkin de Trump, “İnsanlar ölüyor, bu doğru. Olan bu. Ama bu, bizim elimizden geleni yapmadığımız anlamına gelmez. Pandemi, ülkemizde kontrol edebileceğimiz kadar kontrol altında. Bu, korkunç bir veba.” değerlendirmesinde bulundu.

Trump, ABD’deki salgın nedeniyle 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerinin “posta yoluyla oylama” yöntemi ile yapılması tartışmalarını da değerlendirdi. “Posta ile oylama yönteminin şaibeye açık olduğu” iddiasını bir kez daha dile getiren Trump, bu yöntemle yapılan oylamalardaki sayımların da çok uzun zaman aldığını söyledi.

Trump, “3 Kasım akşamı, seçim sonuçlarının açıklanamama durumu olabilir. Bu seçimin kazananının belirlenmesi aylar alabilir.” uyarısında bulundu.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN