• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Donald Trump Rahip Brunson ile Konuştu

Bir dönem Türkiye’de yargılanan ve ev hapsinde tutulan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede serbest bırakılmasından dolayı Türkiye’ye minnettar olduğunu paylaştı, Trump, “Erdoğan çok iyiydi” dedi. Rahip Brunson ise “Türk halkını seviyoruz” diyerek serbest kalmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Casusluk ile yargılanıyordu

Trump, Cumhuriyetçi Parti Kurultayının ilk gününde yayınlanması için Beyaz Saray’da, daha önce farklı ülkelerde tutuklu ya da rehin tutulan 6 vatandaş ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 ülkede tutuklu ya da rehin tutulan vatandaşlarını geri döndürdüklerini vurgulayan Trump’ın misafirleri arasında, İzmir’de terör örgütleri adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, “örgüte yardım” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson da vardı.

“Bir kaç konuşma sonunda anlaştık”

Toplantıda, “Şunu söylemeliyim ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iyiydi.” ifadesini kullanan Trump, Brunson’ın “suçsuz” olduğunu savundu. Trump, “Erdoğan ile birkaç konuşma yaptıktan sonra onunla anlaştık. Bunun için minnettarız ve Türk halkına da minnettarız. Anladığım kadarıyla sen de minnettarsın.” diye konuştu.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN