• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Demokratların Başkan Adayı Biden George Floyd’un Ailesine Destek Olmak İçin Houston’a Gidecek

George Floyd’un polis gözetimindeki ölümünün ırksal adaletsizlikle ilgili ülke çapında protestoları tetiklemesinden iki hafta sonra Demokratların ABD başkan adayı Joe Biden Pazartesi günü Houston’a gidip Floyd’un ailesiyle bir araya geleceğini söyledi.

Biden’ın Floyd’un akrabalarına şükranlarını sunması ve Salı günü Floyd’un memleketi Houston’da yapılması planlanan özel cenaze için bir video mesajı kaydetmesi bekleniyor. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle Gizli Servis’in aktif rol almasından dolayı Biden’ın yas tutanları rahatsız etmemek için cenazeye katılması beklenmiyor.

Biden, son günlerde Başkan Donald Trump’ı büyük ölçüde barışçıl olan ancak zaman zaman şiddetli çatışmalara ve maddi hasara yol açan protestolara verdiği tepki nedeniyle eleştirdi. Cumhuriyetçi Trump, yetkilileri protestocuları dağıtmaya çağırdı.

İlk karısı ve bebek kızı bir trafik kazasında ve oğlu Beau beyin kanserinden ölen eski başkan yardımcısı Biden, destekçiler tarafından yas tutanlara rahatlık sunabilmesinden ötürü övgü alıyor.

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN