• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Cumhuriyetçi Parti’den Bir Başkası Daha Koronavirüse Yakalandı

Amerikan Başkanı Donald Trump, First Lady Melania Trump ve Beyaz Saray İletişim Direktörü – Trump Danışmanı Hope Hicks’in ardından şimdi de Senatör Thom Tillis yaptığı yazılı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu.

ABD Senatosu’nda koronavirüse yakalanan 4. senatör

Tillis, açıklamasında, “Son birkaç aydır düzenli olarak Kovid-19 testi yaptırıyorum, cumartesi günü yaptırdığım test negatif çıkmıştı ancak bugün yaptırdığım test pozitif çıktı” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kovid-19’a yakalandığını açıkladığı gün Tillis’in de virüse yakalanması, Washington’da salgına ilişkin endişeleri artırdı.

Tillis, cumartesi günü Beyaz Saray’da Trump’ın yeni Yüksek Mahkeme yargıç adayı Amy Coney Barrett’ı ilan ettiği etkinliğe katılan isimlerden biriydi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre söz konusu etkinliğe katılan bazı isimlerin birkaç gün içinde testlerinin pozitif çıktığı bildirilmişti.

ABD Senatosu’nda daha önce senatörler Rand Paul, Bill Cassidy ve son olarak cumartesi günkü etkinliğe katılan Mike Lee, koronavirüse yakalanan isimler olmuştu.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN