• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Bu Kadarı da Pes Dedirtti

Koronavirüsün merkezüssü ABD’de yine akılalmaz bir olay gerçekleşti. Bir grup gencin tedbirleri hiçe sayarak korona partisi düzenlediği ve partiden sonra virüsü kapan ilk kişiye para ödülü verildiği ortaya çıktı.

Akılalmaz olay ABD’nin Alabama eyaleti Tuscaloosa kentinde yaşandı. Gençlerden oluşan bir grup kendi aralarında eğlenmek için akla gelmeyecek bir yöntem icat etti. Gençler düzenledikleri partilere koronavirüs pozitif olan bir kişiyi çağırarak partide eğleniyor ardından da parti sonrası test yapıyorlar.

Testler sonucunda koronavirüs pozitif olan kişiye partide toplanan para ödül olarak veriliyor.

Söylenti olduğunu düşündüler

Amerikan CNN televizyonuna da konu olan haberde şehir yönetiminden Sonya McKinstry’nin “Başlarda bunun bir söylenti olduğunu düşündük. Araştırmalarımız sonucunda ise sadece doktorlar değil eyalet yetkililerinin de benzer bilgilere sahip olduğunu doğruladık” dedi.

Alabama’da 39 bin vaka bulunuyor

Olayı öğrendiğinde çılgına döndüğünü belirten McKinstry, geçtiğimiz haftalar boyunca bu şekilde birçok partinin düzenlendiğini doğruladı. Alabama’da bugüne kadar 39 bine yakın vaka tespit edildi ve bine yakın da can kaybı yaşandı.

Öte yandan, ABD’de son 24 saatte salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 709 artarak 130 bin 843’e yükseldi. Vaka sayısı ise 50 bin 816 artarak 2 milyon 781 bin 619’a ulaştı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN