• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Brezilya Sınırlarını Açıyor

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ikinci ülke olan Brezilya’da hükümet, yabancıların hava yoluyla ülkeye girişinin önünü açtı.

Brezilya basınında yer alan habere göre, hükümet, Mart ayının sonundan beri yabancı girişine kapalı tutulan sınırları kısmen açma kararı aldı.

Yabancıların yalnızca hava yoluyla ülkeye girişine izin verilirken; kara, deniz ve nehir sınırlarının Ağustos sonuna kadar kapalı kalmaya devam edeceği belirtildi.

Yabancılara, ülkede en fazla 90 gün kalma izni verilirken ülkeye giriş yapmadan önce, Brezilya’da kalış süreleri boyunca geçerli sağlık sigortası edinme zorunluluğu getirildi.

Hava sınırının açılması kararından Mato Grosso do Sul, Paraiba, Rondonia, Rio Grande do Sul ve Tocantins eyaletleri muaf tutuldu. Ağustos ayının sonuna kadar bu eyaletlerdeki hava alanları uluslararası uçuşlara kapalı kalacak.

ABD’nin ardından Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ikinci ülke Brezilya’da bugüne kadar 2 milyon 548 bin 865 kişide görülen virüs nedeniyle 90 bin kişi hayatını kaybetti.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN