• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Bolsonaro’nun İkinci Testi de Pozitif Çıktı

Başından beri salgını hafife alan Brezilya devlet başkanı Jair Bolsonaro’nun ikinci kez yaptırdığı koronavirüs testi yine pozitif çıktı.

Yaptığı “virüs yağmur gibi, grip gibi” yorumuyla ve mitinglere maskesiz çıkması, kalabalıklarla iç içe olmasıyla çok konuşulan lidere ilk koronavirüs tanısı geçen hafta konulmuştu. Bolsonaro, o zaman yaptığı açıklamada “Sadece hafif ateşim var” demişti.

Durumunun iyi olduğunu vurgulayan lider, virüsün başkalarına yayılmaması için gerekli önlemleri aldığını belirtti. Ayrıca bilimsel tartışmaların odağındaki hidroksiklorokin ilacını kullandığını da paylaştı.

Bolsonaro daha önce, “Panik de öldürüyor. Virüs yağmur gibi, senin kapını çalıyor. Bazılarının kendisini daha fazla koruması gerekiyor” demişti. Salgının belirli yaşa gelmiş, sağlık problemleri olan kişilerde ölümcül risk taşıdığını savunmuştu.

Yeni tip koronavirüsün etkilerinin en yoğun hissedildiği ülkelerden biri olan Brezilya’da salgın hastalığa yakalananların sayısı 2 milyonu aşarken yaşamını yitirenler ise 77 bin 800’ün üzerinde.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN