• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Bir Yıldız Kaydı, Acısı Bütün Dünyada Hissedildi

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın 60 yaşında hayatını kaybetmesi, başta 8 yıl boyunca top koşturduğu İtalya’da ve bütün dünyada büyük üzüntüyle karşılandı. Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın ölümüyle yasa boğulan Arjantin halkı sokaklara akın etti.

For Napoli fans, Maradona's legend will always live on - The San Diego  Union-Tribune

Maradona’nın vefat haberi, 1984 ile 1991 sezonları arasında formasını giydiği ve 2 Serie A şampiyonluğu, 1 İtalya Kupası, 1 İtalya Süper Kupası ve 1 UEFA Kupası kazandırdığı Napoli’yi derinden üzdü.

Football fans in Argentina and Naples flock to streets to mourn death of  football icon Diego Maradona

Napoli kulübü, sosyal medyadaki tüm hesaplarındaki logosunu siyaha çevirirken, Twitter adresinden iki paylaşımda bulundu. Kulüp ilk tweetinde “Her zaman kalbimizdesin. Hoşça kal Diego” ifadelerini yazarken, hemen ardından atılan bir başka iletide de “Dünya bizim sözlerimizi bekliyor ama acımızı tarif edecek kelime yok. Şimdi yas tutma zamanı” paylaşımında bulundu.

Statta isim değişikliği sorulan Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, RMC Sport’a yaptığı açıklamada, bu fikri değerlendirmeye alacaklarını ve “San Paolo-Diego Armando Maradona” olabileceğini belirtti.

Napolili taraftarlar, 60 yaşında yaşamını yitiren Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’yı meşaleler ve tezahüratlarla andı.

For Napoli fans, Maradona's legend will always live on - The Mainichi

Arjantinliler sokaklara döküldü

Maradona’nın hayatını kaybettiği ev ile doğduğu ve gençliğini geçirdiği evlerin çevresi, başta Maradona’nın yıldızının parladığı Boca Juniors futbol takımının La Bombonera ismiyle bilinen stadyumu olmak üzere Arjantin’deki birçok stadyum ve Buenos Aires’in merkezi hem gözyaşı döken hem de Maradona için sloganlar atan halk ile doldu.

Diego Maradona dies: Napoli planning to rename stadium after club great

Ölüm nedeni kalp yetmezliği

Arjantin’de dün hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Armando Maradona’ya yapılan otopsinin ardından Maradona’nın ölüm nedeni belli oldu. Arjantin basınında çıkan habere göre, Maradona’ya yapılan otopsinin ön raporunda, eski futbolcunun uyurken “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN