• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Bill Gates’in Salgın Öngörüleri

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in 2015 yılında yaptığı bir konuşmada koronavirüsü bütün ayrıntılarıyla anlatmış olması, akıllara bu salgının kasıtlı çıkartılıp çıkartılmama ihtimalini getirmişti.

Bu salgından en çok zarar gören iki ülke ABD ve Çin olmasaydı iki süper güçten birinin diğerine, ekonomisini zayıflatmak için kurduğu bir komplo olarak nitelendirebilecek bir çok teori ortaya atılırdı. Yine de bütün bunların kasıtlı yaratılıp yaratılmadığı konuşulurken Bill Gates The Financial Times’a yeni açıklamalarda bulundu.

Daha önceki konuşmalarında salgın hastalıkların insanların en büyük sorunu olduğunu sık sık dile getiren Gates, koronavirüs için günümüz insanlarının yaşadığı en çarpıcı olay dedi. Salgına karşı mücadele etmek için 7 farklı aşı fabrikası kuracağını paylaşan Gates’e göre bu salgın en kötü 2021 yılında bitecek. Aşının bulunması en az bir yıl sürecek ve aşı olmadığı için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, kalabalık etkinlikler yapılmayacak, hayatın normale dönmesi ise 2021 sonbaharını bulacak. Gates’e göre insanlık her 20 yılda bir bu tip salgınlarla karşılaşıyor.

Türkiye için önemli tarih ise 12 Nisan, İstanbul’dan Anadolu’ya yayılmasının ardından koronavirüsün kuluçka dönemi 12 Nisan’da bitiyor, eğer bu tarihten sonra ölümlerde ve vakalarda gerileme görülmezse ekstradan getirilmesi gereken çeşitli önlemler devletin organlarında konuşuluyor.

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN