• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Bill Gates Amerika’nın Salgınla Mücadelesinden Umutlu

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşı ve yeni tedavi yöntemleri sayesinde ABD’nin 2021 baharına kadar normale dönebileceğini söyledi. Gates, salgından korunmak için uygulanan kuralların ve çabanın artırılmaması durumunda ise gelecek 4-5 ayın korkunç geçeceğini söyledi.

Dünyanın böyle bir salgınla karşı karşıya kalacağını yıllar önce öngören ve koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşı projelerine büyük bir maddi destek sağlayan iş insanı Bill Gates, koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşı ve yeni tedavi yöntemleri sayesinde ABD’nin 2021 baharına kadar normale dönebileceğini söyledi.

Amerikan TV kanalı NBC’ye röportaj veren Gates, salgından korunmak için gösterilen çabanın artırılmaması durumunda gelecek 4-5 ayın çok acımasız geçeceğini söyledi. Gates, aşı üretiminin bahar aylarında iyice artacağını ve çarpıcı bir değişimin yaşanacağını vurguladı.

Aşılardan elde edilen başarılı sonuçlara dair verilerin, koronavirüs aşısı yaptırma konusunda kararsız kişiler için ikna edici olduğunu uman Gates, hangi aşıyı tercih edersiniz sorusuna, “Seçici olmam, hepsi iyi” yanıtını verdi.

İnsanların salgındaki davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizdi, maske ve mesafe uyarısını yineledi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN