• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Biden Yardımcısını Belirledi

Kasım ayında yapılması planlanan başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Donald Trump’ın karşısına çıkacak Demokrat aday Joe Biden’dan alışılagelmişin dışında bir hamle görüldü, başkanlık yarışında birlikte çalışmak istediği “başkan yardımcısını” belirleyen Biden, 55 yaşındaki Afro-Amerikalı Kamala Harris’i seçtiğini duyurdu.

California Senatörü olarak görevine devam eden Harris’in seçimleri kazanmaları durumunda yeni görevine başlayacağını seçmene SMS ile haber veren Biden’a birçok insan övgü yağdırdı.

ABD başkanlık seçimi yarışında ilk kez siyahi bir kadın bu kadar büyük bir role aday gösterilirken Donald Trump bu seçimden dolayı çok şaşırdığını söyledi. Trump, “Harris, demokratların aday adaylığının oylandığı dönemde çok ama çok kötü davranmıştı. O dönemde Joe Biden’a çok saygısız davranmıştı. Bu kadar saygısız davranan birini seçmesi çok zorlama” ifadesini kullandı.

Obama’dan Harris’e övgü yağdı

ABD’nin eski başkanlarından Barack Obama ise, “Kamala Harris’i uzun bir süredir tanıyorum ve o bu role çok hazır. Kariyerini anayasamızı savunmak ve eşitlik isteyenler için geçirdi. Bugün ülkemiz için güzel bir gün. Artık bu seçimi kazanmanın zamanı” dedi.

Geçen aylarda Biden’ın karşısına çıkan demokrat aday adaylarından Vermont Senatörü Bernie Sanders da Twitter üzerinden açıklama yaptı. Sanders, “Başkan yardımcısı olarak tarih yazacak Kamala Harris’i kutluyorum. Tarihteki en çok yolsuzluğun yapıldığı yönetimi yıkacaktır” dedi.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN