• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Biden Çiftinin Koronavirüs Testleri Negatif Çıktı

Salı günü Donald Trump ile canlı yayın tartışması yapan Demokratların başkan adayı Joe Biden, Donald Trump’ın ve eşinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine kendisinin ve eşinin de koronavirüs testi yaptıracağını açıklamıştı.

Cumartesi günü doktoru Kevin O’Connor’un yaptığı açıklamada Biden çiftinin test sonuçlarının negatif çıktığını belirtti.

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu gece First Lady ve benim Kovid-19 testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada da Trump’ın doktoru Sean Conley’nin söz konusu testlerle ilgili resmi açıklaması paylaşılmıştı.

Açıklamada, Trump ile eşi Melania Trump’ın son yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisine yer verilirken, “Şu anda hem Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar.” ifadelerine yer verilmişti.

Trump, kısa süre önce danışmanlarından Hope Hicks’in Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN