• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Başkanlık Seçimlerinde Joe Biden’ın Donald Trump’a Karşı Nakit Avantajı Var

Federal Seçim Komisyonu’da salı günü ortaya çıkan belgelere göre 3 Kasım’da gerçekleşecek olan ABD Başkanlık Seçimleri yarışının son düzlüğüne girerken ABD Demokrat başkan adayı Joe Biden’in kampanyasında, Başkan Donald Trump’a göre büyük bir nakit avantajı var.

Eski başkan yardımcıs Biden’ın seçim kampanyası, Eylül ayında Trump’ın yeniden seçim çabalarını maddi olarak aştı, Biden’in siyasi reklamları Amerikan televizyonlarında çok daha yaygın hale geldi.

Her ne kadar bazı istatistiksel verilerde Biden önde götürüyor olsa da bu seçimi kazanmanın habercisi değil, 2016 yılındaki seçimlerde de Demokrat aday Hillart Clinton’ın seçim kampanyası Trump’ınkinden çok daha fazla para harcamıştı fakat sonucu hepimiz biliyoruz.

Eylül sonunda, Biden’ın seçim kampanyasında yaklaşık 177 milyon dolar nakit yer alırken, Trump’ın takımı bu meblağın neredeyse üçte biri olan 63 milyon dolarla seçimi yürüttü.

Pazar araştırma şirketi Advertising Analytics LLC’ye göre, Trump kampanyası Eylül ayında televizyon ve radyo reklamcılığına 56 milyon dolardan daha az para harcarken, Biden yaklaşık 148 milyon dolar harcadı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN