• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Avustralya Yangın Söndürme Uçağının Yaptığı Kazada 3 Amerikalı Hayatını Kaybetti

Perşembe günü ülkenin yıkıcı orman yangınlarıyla mücadele ederken hava su tankerinin çökmesi sebebiyle üç Amerikalı mürettebat Avustralya’da hayatını kaybetti.

Coulson Havacılık Şirketi’nin yaptığı basın açıklamasına göre, C-130 kazasında, kaptan Ian H. McBeth (44, Great Falls, Montana), yardımcı pilot Paul Clyde Hudson (42, Buckeye, Arizona), ve uçuş mühendisi Rick A. DeMorgan Jr. (43, Navarre, Florida) hayatını kaybetti.

amerikalı-pilotlar

Şirket, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Coulson Havacılık’ta dünya çapında yangınlarla mücadele konusunda inanılmaz bir işimiz var ve bu sorumluluktan gurur duyuyoruz.”

“Şu anda, kalbimiz mürettebatın ailesi ve arkadaşlarıyla. Coulson ailemiz bu üç olağanüstü ve saygın mürettebat üyesini kaybetmenin verdiği derin acının ızdırabını çekmekte.”

Coulson Havacılık’a göre, McBeth “tüm kariyerini C-130’larla uçarak geçirdi.” Wyoming Ulusal Hava Muhafızlarının eski bir üyesi ve Montana Ulusal Hava Muhafızlarının aktif bir üyesi olan McBeth, aynı zamanda bir eş ve üç çocuk babasıydı.

Coulson Havacılık, açıklamasında yarbay olarak emekli olan Hudson’ın ABD Deniz Piyadelerinin 20 yıllık bir gazisi olduğunu söyledi.

Coulson Havacılık’a göre, iki çocuk babası olan DeMorgan, 18 yılını ABD Hava Kuvvetleri’ndeki C-130’da uçuş mühendisi olarak geçirdi.

“Bir şirket olarak, yürekli kahramanlarımızın ailelerini bu trajedinin sürecinde ve sonrasında desteklemeye kararlıyız.” diyen Coulson Havacılık şöyle devam etti:

“Avustralya’daki ekiplerimiz, kritik durum destek personeli ile Kırsal Yangın Servisi (RFS) tarafından tamamen desteklenmekte. Diğer uçaktaki mürettebatlarımız, yapmamız gereken işe adanmış oldukları için çok yakın bir zamanda işe geri dönecekler. Yerel toplulukları korumak için acil durum hizmetleriyle çalışmaya devam etmeliyiz.”

avustralya-yangini

Şirkete göre, C-130 Herkül hava su tankeri Richmond, Yeni Güney Galler’den ayrıldı ve Karlı Monaro bölgesinde ateş bombası görevi üstlendi.

Kırsal İtfaiye Komiseri Shane Fitzsimmons Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında uçakla temasın saat 13: 30’dan biraz önce kaybolduğunu ve bu da kazaya neyin neden olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Dışişleri Bakanı Marise Payne, Avustralya’nın taziyelerini ABD Büyükelçisi Arthur Culvahouse Jr.’a iletti ve hayatlarını kaybeden Amerikalı mürettebatlar için şu sözleri söyledi:

“Derin bir hüzün içindeyiz. Avustralya’ya, kendi evlerinden uzakta, iki ülkemiz arasındaki derin dostluğun bir örneği olarak yardım ediyorlardı.”

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN