• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Atatürk Havalimanı’daki Hastaneden Kablo Çaldılar

Atatürk Havalimanı’na inşa edilen Yeşilköy Hastanesinden kablo çalan hırsızlar yoğun uğraşlardan sonra yakalandı. Şüphelilerin son 8 ayda meydana gelen 11 olayıda parmakları olduğu öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler, son 8 ayda Güngören, Bağcılar, Sultangazi, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece’de meydana gelen ve değeri 100 binlerce TL’yi bulan 11 ayrı hırsızlık olayı üzerine harekete geçti. Olayların meydana geldiği yerlerde bulunan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelilerin eşkallerini ve kullandıkları aracı tespit etti. Polis, belirlenen eşkaller ve araç üzerinde çalışma başlattı.

Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekiplerin çalışmaları sürerken, şüphelilerin kullandığı araç Bakırköy’de görüldü. Aracın çalıntı plakalı olduğu belirlenmesi üzerine polisin takibi başladı. Şüpheli aracın Atatürk Havalimanı içerisine inşa edilen Yeşilköy Hastanesinin şantiyesine girdiği görüldü. Bunun üzerine çok sayıda ekip olay yerine sevk edildi. Polis şantiyeye girdiğinde, yüzleri maskeli elleri eldivenli şüphelilerin araçlarına inşaat alanındaki bakır telleri yüklediğini gördü. Bunun üzerine polis, şahıslara müdahale etmek istedi ancak şüpheliler araçlarına binerek kaçmaya başladı.

Hırsızları yakalamak için peşlerinden giden polis ekiplerinin nefen kesici kovalamacası güvenlik kameralarına ve polis kameralarına yansıdı. En sonunda ekip araçlarından bir tanesinin hırsızların aracının önüne geçmesi ile kaçacak yer bırakmayan polisler araç içerisindeki hırsızları kıskıvrak yakaladı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN