• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Armut, ABD’de Homerun markasıyla faaliyete başladı

Türkiye’nin hizmet sektörü için pazar yerlerinden Armut, vatan dışı açılımına ABD ile başladı. ABD’de HomeRun markası adı altında etkinlik göstermeye başlayan Armut, vatan dışındaki bütün organizasyonlarını Türkiye’den yönetecek.

Yurt dışındaki organizasyonlarını yönetmek için uluslararası bir ekip kuran Armut, ABD’nin ardından diğer ülkelere de giriş yapacak. Konuyla ilgili bir izah yapan Armut Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim, kendi sektörlerinde dünyada ilk 5 oyuncudan biri olduklarını ve ilk vatan dışı duraklarının yerleşmiş ve rekabetçi bir pazar olan ABD olmasının fazla heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Gelirlerin yüzde 20’sini oluşturacak

Ülkemizin teknolojik olanaklar ve beyin gücü açısından vatan dışı pazarlarını buradan yönetmemize imkan verecek kadar iyi durumda olduğunu belirten Değim, 2018 yılında Armut gelirlerinin yüzde 20’sinin yabancı pazarlardan gelmesini beklediklerinin de altını çizdi. Aylık 10 milyondan fazla sayfa gösterimi, 100 bin hizmet vereni ve 75 benlik ekibe sahip olan Armut’un ABD pazarına başarı olup olmayacağını ise vakit gösterecek. Şirketin burada başta Amazon olmak üzere fazla sayıda rakibi var.

Homerun üzerinden kullanıcılar bugün ev temizliği, boya badana, tesisatçı, fotoğrafçı ve kişisel eğitmen hizmetlerine ulaşabiliyor. Hizmet çeşitliliği de giderek artıyor. “Bundan sonraki amacımız Türkiye’de yakaladığımız alıcı memnuniyeti ve büyüme ivmesini yurtdışında da sürdürebilmek” diyor Değim.

2016’da yüzde 200 büyüdüğünü açıklayan Armut, sekiz yeni ülkeye açılacağını duyurmuştu ancak bu ülkelerin hangileri olacağını açıklamamıştı. Armut, Türkiye’de bugün 100 bin hizmet vereniyle her ay 130 bin üzerinde hizmet talebine yanıt verdiğini paylaşıyor.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN