• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Apple’ın kablosuz şarj istasyonu AirPower 2018’de piyasaya sunulacak

Apple, merakla beklenen yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone X ‘i dün onuncu sene etkiliğinde, Cupertino’daki yeni kampüsü Apple Park‘ta tanıttı. Açılışını Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı faaliyet Steve Jobs Theater’da gerçekleşti.  Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla da Webrazzi üzerinden diri bloglamayla duyurduğumuz etkinlikte telefonların yanı sıra, yenilenen iki ürün Apple TV ve Apple Watch da seyirci karşısına çıktı.

Geceye Apple’ın yeni bir segmentte konumlandırdığı mahsul iPhone X damgasını vurdu. Gelişmiş özellikleri ile öne çıkan mahsul merakla beklediğimiz kablosuz şarj istasyonu AirPower ile şarj edilebilecek. Air Power’ın 2018 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AirPower’dan yararlanacak Apple ürünleri elbette iPhone X ile sınırlı değil. iPhone 8, Apple Watch ve hatta AirPods kulaklıklar da AirPower ile zahmetsizce şarj edilebilecek.

3 cihaza kadar aynı anda şarj imkanı

Kablo karmaşasının önüne geçen aygıt beyaz, ince ve şık bir tasarıma sahip. Qi kablosuz şarj standartlarını izleyen Apple’ın yeni ürünü araçlarda da kullanılabilecek. Ürünün şimdilik piyasaya sürülememe nedeni de Qi kablosuz şarj standartlarının net olmaması. Yeni bir model olan iQ kablosuz şarj standartlarını uygulayabilmesi için Apple’ın öncelikle bu standartı denetleyen komite ile çalışması gerekiyor.

AirPower’ın en mühim özelliği 3 cihaza kadar aynı anda kablosuz şarj desteğinin bulunması.  Ürün fiyatı ve ürüne yönelik detaylı bilginin de şimdilik gün yüzüne çıkmadığını buradan paylaşalım. Ancak AirPower’ın taşınması kadar kullanımı da oldukça basit ve komforlu olacağa benziyor.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN