• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Apple’ın bu akşam düzenleyeceği iPhone etkinliğinden beklenen yenilikler

Bugün Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan Apple etkinliği, yeni iPhone modelleri de olmak üzere pek fazla yeniliğe ev sahipliği yapacak. Bu haberimizde Apple hususi etkinliğinde karşımıza çıkmasını beklediğimiz bütün yenilikleri sizler için sıraladık.

 

1.000 dolarlık iPhone X

Etkinliğin en mühim konuğu olacak olan iPhone X, iPhone ailesinin 10’uncu yılına hususi olarak geliştirildi. Çerçevesiz ekran tasarımı ve OLED panel kullanması beklenen iPhone X, bugüne kadar karşımıza çıkan en pahalı iPhone modeli olacak. 3 GB RAM ve 6 çekirdekli A11 Fusion işlemcisi ile istikbal olan X’in 1.000 doların üzerinde bir eder etiketi ile satışa çıkması bekleniyor.

 

iPhone 8 ve 8 Plus

Uzun zamandır iPhone 7S ve 7S Plus olarak adlandırılması beklenen modellerin karşımıza iPhone 8 ve 8 Plus olarak çıkacağını sizlere dün aktarmıştık. iPhone 7 ailesinin devamı niteliğinde olacak olan yeni 8 serisi, tasarımsal anlamda bir önceki model ile aynı hatlara sahip olacak. Model isimlerinden S’in çıkarılması ise S markasının bir daha kullanılmayacağı yönünde dedikodular çıkmasına da sebep oldu. Gelecekte S takısına sahip bir iPhone modeli görüp göremeyeceğimizi ise vakit gösterecek.

 

Apple Watch

Akıllı saat pazarının en mühim ismi olan Apple, etkinlikle beraber Apple Watch modellerini yenileyebilir. Tanıtılması beklenen Apple Watch’ın en dikkat çekici özelliği ise hücresel veri (LTE) desteğine sahip olabileceği. Bu destek sayesinde iPhone’lara bağımlı kalmayacak olan Watch, aynı zamanda yeni yazılım, renk ve kordon seçeneklerine de sahip olacak.

 

Apple TV ve AirPods

Geçtiğimiz Ağustos ayında Apple TV’nin 4K desteği kazancağını sizlere aktarmıştık. Gelen dedikodulara göre Apple, güncellenmiş bir Apple TV tanıtacak. Tanıtılacak olan Apple TV, 4K desteğinin yanı dizi 2017 yılında sıkça karşımıza çıkan HDR desteğine de sahip olacak. İlk olarak geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Apple’ın tamamen kablosuz kullanlıkları olan Airpods‘ların bu etkinlikle beraber yenilenebileceği de konuşulanlar arasında.

 

macOS High Sierra, iOS 11 ve ARKit

Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen etkinlikle beraber tanıtılan macOS High Sierra ve iOS 11 işletim sistemleri beta sürecini etkinlikle beraber sonlanması ve bütün kullanıcılar için erişilebilir hale gelmesi bekleniyor. WWDC 2017’de karşımıza çıkan bir öbür yenilik olan ARKit ise etkinlikle beraber yine karşımıza çıkabilecekler arasında.

 

iPod Touch

iPhone etkinliğinde karşımıza yeni bir iPod Touch modelinin çıkabileceği de konuşulanlar arasında. iPhone 8/8 Plus ve X modellerinde de olacak olan yüz tanıma teknolojisine de sahip olması beklenen 7. nesil iPod Touch, iOS’in son versiyonu olan iOS 11 işletim sistemine sahip olacak.

 

HomePod ve iMac Pro

Daha önceleri önümüzdeki Aralık ayında satışa sunulacağı duyurulan HomePod ve iMac Pro‘nun detayları yarın gerçekleştirilecek olan iPhone etkinliğinde paylaşılabilir. Hatırlatmak gerekirse modeller WWDC 2017’de tanıtılmış ama detaylı bilgileri paylaşılmamıştı.

 

Türkiye saati ile 20:00’da etkinliğin bütün detaylarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN