• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Amerikan Zırhlı Araç, Ruslara Ait Zırhlı Aracın Önüne Kırdı

Suriye’de gerginlik yaşanmaya devam ediyor. Daha önce Haseke’de defalarca kez Rus askerlerinin yolunu kesen ABD askerleri, bu kez kullandıkları zırhlı aracı Rus ordusuna ait zırhlı aracın önüne kırdı. Yaşanan olay arabasıyla yoldan geçen bir vatandaş tarafından kaydedildi.

Suriye’de ABD ile Rusya arasında ki petrol çekişmesi sürüyor. Daha önce Haseke ve Tel Temir belde merkezinin 4 kilometre batısındaki M4 karayolu üzerinde sık sık Rus askerlerinin yolunu kesen ABD askerleri, Rus ordusuna ait zırhlı aracın yoldan çıkmasına neden oldu.

Sosyal medyada görüntülenen fotoğraflarda ise ABD askerleri kullandıkları zırhlı aracıyla Rus ordusuna ait zırhlı aracın önünü kesti. Yoldan geçen vatandaş ise olay anını kameralara aldı.

ABD Zırhlı Aracı - Kamışlı

ABD, Barış Pınarı Harekatının başlamasıyla harekat bölgesindeki üslerini boşaltırken petrol sahaları civarında yerleşmeye öncelik vermişti.

ABD güçleri, Suriye’de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde toplam 11 üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.

Öte yandan, Washington bu bölgelere sürekli takviye asker gönderiyor.

ABD Başkanı Donald Trump ise daha önce yaptığı açıklamada, ülkenin doğusundaki petrol sahalarını güvence altına aldıklarını ve burada bir miktar Amerikan askerinin kalacağını söylemişti.

 

 

 

AmerikadaBugun.com 

Tuğçe Coşkun

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN