• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Amerika’da Viral Olan Son Irkçılık Skandalı Kadını İşinden Etti

Afro-Amerikalı bir vatandaş tarafından nazikçe, köpeğini parkta tasma ile dolaştırması istenilince polisi arayıp tehdit edildiğini söyleyen kadının görüntüleri sosyal medyada yayınlanıp viral olunca, çalıştığı küresel yatırım firması ırkçılığın her türlüsüne karşı olduklarını açıklayarak kadını kovdu.

Video, sosyal medyada 30 milyondan fazla kez izlenince salı günü Franklin Templeton adlı firma Amy Cooper’ı kovmak zorunda kaldı.

Şirket, Twitter hesabında “Dün Central Park’ta yaşanan olayla ilgili dahili incelememizin ardından, ilgili çalışanı feshetme kararını derhal yürürlüğe koyduk. Hiçbir şekilde ırkçılığa müsamaha göstermiyoruz ”dedi.

İnternette yayınlanan video, ABD Adalet Bakanlığı’nın, Georgia’da yürüyüş yaparken öldürülen Afro-Amerikan Ahmaud Arbery’nin failleri hakkında soruşturmayı sürdürdükten sonra viral olan en son ırksal çatışma videosu oldu.

Pazartesi günü çekilen videoda Amy Cooper, Christian Cooper’a: “Polisleri arayıp bir Afro-Amerikalı’nın hayatımı tehdit ettiğini söyleyeceğim” derken Christian Cooper ise “İstediğini söyleyebilirsin” diyor.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN