• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Ünlüler Ahmaud Arbery Cinayetine Sitem Etti

Koşu yaptığı sırada ırkçı baba ve oğul tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen 25 yaşındaki siyahi Ahmaud Arbery’nin davasında, baba ve oğlun gözaltına alınma kararının bile çıkmaması bütün dünyanın bam teline basarken, bu karara sessiz kalamayan, aralarında NBA Los Angeles Lakes’ın ünlü oyuncusu LeBron James’in de bulunduğu bir çok ünlü sosyal medya hesaplarından olaya tepki gösterdi.

ahmaud-arbery-video-640x480-1-copy

ABD’nin Georgia eyaletinde Ahmaud Arbery adlı 25 yaşındaki siyahi genç, beyaz bir baba oğul tarafından vahşice katledilmişti.

Şubat ayında yaşanan olayın videosu olduğu iddia edilen görüntü Mayıs ayı başında ortaya çıkınca cinayetteki tartışmalar yeniden alevlenirken videoda bir kamyonette iki kişinin Ahmaud Arbery olduğu düşünülen bir adamı arabayla takip ettiği görülüyor.

Takip sonunda elinde pompalı tüfek olan bir kişi Arbery ile silah için mücadele ederken Arbery duyulan silah seslerinin ardından yaşımını orada yitiriyor.

Polis raporuna göre bölgedeki evlerde yaşanan bir dizi hırsızlık olayından sonra bir pazar günü Gregory McMicheal (64), Arbery’yi evinin önünden geçerken görüyor ve şüphelenip oğlu Travis’e (34) sesleniyor. Bir altıpatlar tabanca ve bir pompalı tüfek kapıp kamyonetlerine atlayan ikili, Ahmaud Arbery’yi takip etmeye başlıyor.

5eb3f4d15542820654cac6a2
İkili, “Dur! Seninle konuşmak istiyoruz” şeklinde Arbery’ye seslenirken, durmayan genç adamın önü kesiliyor. Travis arabadan pompalı tüfeği ile iniyor ve Arbery, silaha engel olmaya ve Travis’i tutmaya çalışıyor. Yaşanan arbedede Arbery, en iki kez vurularak öldürülüyor.
LeBron James’in dışında ünlü isimlerden Justin Bieber ve Naomi Campell da bu cinayetin henüz aydınlatılamamasına sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla tepki gösterdi.
AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük
SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN