• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Adayların Yolları Florida’da Kesişti

ABD’de 59’uncu başkanlık seçimlerine 5 günden kısa bir süre kala Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ve Demokrat başkan adayı Joe Biden, “salıncak eyalet” olarakta adlandırılan ve seçimlerin kaderini belirleyecek eyaletlerin başında gelen Florida’da aynı gün seçim kampanyalarını sürdürüyor.

Başkanlık seçimleri için gün sayan ABD’de adaylar Trump ve Biden, özellikle kritik eyaletlerde saha çalışmalarına devam ediyor.

Trump, günlük programına Florida’nın Tampa kentinde başladı. Buradaki mitinginde Trump’a eşi Melania Trump da eşlik etti. 

Melania Trump defends POTUS as pro-gay in video conservative gay group

Melania Trump, buradaki konuşmasında, Kovid-19 salgınına karşı aşı çalışmalarında Demokratların tavrını eleştirerek,  “Aşı konusu partizan bir konu değildir. Bir aşının üretilmesini desteklemiyorsanız Amerikan halkının sağlığını da desteklemiyorsunuz demektir.” ifadelerini kullandı. 

Başkan Trump da Demokratların Kovid-19 salgınını siyasi çıkarları için kullandığını belirterek, “Biz yakında aşıyı dağıtacağız.” dedi.

Trump rallies packing in thousands - The Lima News

Trump’ın Kuzey Carolina mitingine hava muhalefeti

Öte yandan Trump’ın gün içinde bir başka kritik eyalet olan Kuzey Carolina’da yapması planlanan etkinlik olumsuz hava koşulları nedeniyle pazartesiye ertelendi.

Biden da yerel saat ile 18.30’da Tampa kentinde miting düzenleyecek.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN