• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

“ABD’nin Yardımına İhtiyacımız Yok”

ABD Başkanı Donal Trump’ın, Amerika’ya yerleşen Prens Harry ve karısı Meghan hakkında pazar günü yaptığı “Virüsten korunmaları için gereken harcamaları kendileri karşılamak zorunda” açıklamasına cevap olarak çift ABD hükümetinden güvenlik masrafları konusunda herhangi bir yardım istemek gibi bir planlarının olmadığını belirtti.

Pazar gününün erken saatlerinde Trump; “Kanada’yı ABD için terk ettiler, ancak ABD güvenlik koruması için para ödemeyecek. Kendilerinin ödemeleri gerekir! ” şeklinde tweet atmıştı.

Ocak ayında çift, kraliyet görevlerinden uzaklaşacaklarının haberini vermişti.

Çiftin bir sözcüsü daha sonra yaptığı açıklamada; “Sussex Dükü’nün ve Düşesi’nin ABD hükümetinden güvenlik kaynağı istemek gibi bir planları yok. Özel olarak finanse edilen güvenlik düzenlemeleri sağlanmştır. ” dedi.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ile 2018 yılında evlenen Meghan Markle, 2016 seçim kampanyası sırasında Trump’ı kadın “düşmanı ve bölücü” diye eleştirmişti.

Geçen yıl Trump, Meghan’ın eleştirisinden bahsedildiğinde, “Bunu bilmiyordum. Ne söyleyebilirim ki? Yaramaz olduğunu bilmiyordum. ” dedi. Ancak yine de bir İngiliz kraliyet ailesi mensubu olarak yeni yaşamında mutluluklar dilemekten de vazgeçmedi.

Çift, birkaç yıl önce yoğun medya takibinden kurtulmak için kraliyet ailesindeki rollerinden çekileceklerini duyurduklarında herkesi hayrete düşürmüştü.

Son bir kaç aydır oğulları Archie ile birlikte Kanada’nın Vancouver Adasında yaşıyorlardı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük
SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN