• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

ABD’nin En Güzel 5 Milli Parkı

Amerika Birleşik Devletleri doğal güzellikleriyle ünlü bir ülke. Değişik iklim koşulları ülkeye habitat ve biyosfer açısından çeşitlilik sunuyor. Ülke sınırları içerisinde korumaya alınmış ve ulusal park statüsünde kabul edilen tam 62 bölge var. Toplam kilometre kare cinsinden oldukça geniş bir alan ABD’de doğal güzellikleri nedeniyle korumaya alınmış durumda. Her ne kadar bugünlerde corona virüs nedeniyle bütün dünya ile birlikte ABD sıkıntı günler geçirse de ülkemizin, ABD’nin ve bütün dünyanın bu günleri atlatacağına inancımız tam. Güzellikleri görmeye ve göstermeye yazılarımızla devam ediyoruz. Bu yazımızda sizler için en popüler 5 ulusal parkı listeledik, keyifli okumalar.

Yellowstone

yellowstone-2494789_640

Yellowstone Milli Parkı Dünya’da bu statüyü kazanmış ilk alan. Araştırmalar gösteriyor ki Yellowstone ABD’nin en popüler milli markı. Yellowstone’da bir sürü göl, dağlar ve bufalo dolu vadiler sizi bekliyor.

Yosemite

yosemite-national-park-918596_640

Yosemite, California’nın en çok ziyaret edilen parkı. Şelaleleriyle ünlü bir bölge. Kendine has granit kaya formlarına sahip. Doğaya ilgisi olan herkesin mutlaka görmek isteyeceği bir yer. Yosemite ismi kulağınıza tanıdık gelmiştir çünkü pek çoğumuz Warner Bros. yapımlarını izledik.Yosemite Sam karakteri Bugs Bunny’den nefret eden bir kovboy karakteriydi. İsme oradan aşina olabilirsiniz.

Glacier

rainbow-1757272_640

Glacier Ulusal Parkı dağlar ve su ile dolu bir alan. Montana boyunca 700’den fazla göl mevcut. Gezmesi nispeten meşakkatli olmakla birlikte rotaları ve keyfi başka hiçbir yerle kıyaslanamaz.

Grand Canyon

horseshoe-bend-1908283_640

Grand Canyon kişinin kendine meydan okuyabileceği, kendini bulabileceği muhteşem bir coğrafya. Doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için uçsuz bucaksız bir alan. Yürüyüşün dışında Colorado Nehrinde rafting de yapabilirsiniz. Grand Canyon, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

Zion

zion-national-park-2111843_640

Utah’daki bu milli park macera arayanlar için tam bir cennet. Zion Milli Parkı, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ziyaret alan bölgelerinden biri.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN