• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

ABD’den Yabancı Doktorlara Çalışma Vizesi

Covid-19 salgınınn en hızlı yayıldığı ülke olan ABD ilerleyen günlerde yaşanması muhtemel olan doktor yetersizliğine karşı yabancı uyruklu sağlık çalışanlarına çalışma vizesi vermeye hazırlanıyor.

Pahalı ve yetersiz olan sağlık sistemi yüzünden gerek kendi vatandaşları gerek dünya tarafından sık sık eleştirilen ABD’de Covid-19 salgınının hızla yayılması ülkede tıbbi ekipman ve sağlık personeli yetersizliğine yol açacak gibi görünüyor. Bu senaryonun önüne geçmek isteyen yetkililerin yeni adımı yurtdışından doktor getirmek.

ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Biriminin resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, “Özellikle Kovid-19 konusunda çalışan ve ABD’de çalışmak isteyen sağlıkçıları, J (kültürel ya da eğitim alanında değişim vizesi) ya da H (çalışma vizesi) için kendilerine en yakın ABD büyükelçiliği ya da konsolosluğuna başvurmaya davet ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Söz konusu duyurudan saatler sonra yapılan ikinci duyuruda ise bu alana başvuracak kişilerin daha önce göçmen ya da göçmen olmayan bir ABD vizesi için onaylanmış bir dilekçesinin olması gerektiği ya da bir değişim programına başvurmak için yeterli şartları karşılaması gerektiği vurgulandı.

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre ABD’de Kovid-19 vakaları, İtalya ve Çin’i geçerek 92 binin üzerine çıkmış, salgın nedeniyle yaşamını kaybedenlerin sayısı ise bin 300’ü geçmişti.

 

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük
SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN