• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

ABD’den Vatandaşlarına Çin’e Seyahat Uyarısı

ABD vatandaşlara, Corona virüs salgını sonrasında Çin’e seyahat etmeyi yeniden düşünmelerini tavsiye ediyor. 

virüs-abd

Amerika Birleşik Devletleri, 80’den fazla insanı öldüren, binlerce kişiyi hasta eden ve küresel olarak yayılan Corona virüs salgını tehdidi nedeniyle gezginleri, Çin’i ziyaret etmeyi yeniden düşünmeleri için uyarıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı daha önceleri, vatandaşlarını Çin’e seyahat etme konusunda uyarmıştı. Şimdi ise daha sıkı tedbirler ve uyarılar üzerinde yoğunlaşıyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bu ölümcül virüs nedeniyle, ABD Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarının Çin’e seyahatlerini yeniden düşünmeleri gerektiğini vurguluyor.

corona-çin

Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta, Wuhan’ın eyalet başkenti olan Çin’in Hubei Eyaleti için seyahat uyarısını Seviye 4: “Seyahat Etme“ye yükseltti. Ayrıca, acil olmayan tüm personelin ve ailelerinin Çin’in Hubei Eyaletinden tahliye edilmesini emretti.

Dışişleri Bakanlığı bu personeller için bir uçuş ayarladı ve ABD vatandaşlarının Wuhan’dan ayrılmalarını sağladı. Bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi pazartesi günü yaptığı açıklamada, uçuşun çarşamba sabahı Çin Standart Saati’nden kalkacağını ve Ontario, California’ya gideceğini söyledi.

Yetkili, “Wuhan’da kalmaları halinde Corona virüs hastalığına yakalanma riski en fazla olan ABD vatandaşlarına öncelik verildi.” Dedi. “Tüm yolcular CDC taramasına, tahlil ve tetkiklere tabi olacaktır.”

 

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN