• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

ABD’den Türkiye’ye Seferler Düzenlenecek

Koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri çerçevesinde uçuşların iptal edilmesi nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen vatandaşlar için Türk Hava Yolları ABD’nin 3 kentinden özel seferler düzenleyecek.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçici süreyle ABD’de bulunan kısa süreli vize sahipleri, öğrenciler, turistler, işçi ve iş görüşmesine gelen vatandaşların Türkiye’ye dönmesi amacıyla 23 Nisan’da New York ve Washington DC’den, 24 Nisan’da da Los Angeles’tan THY seferi yapılacak.

Ülkeye dönmek isteyen vatandaşlar, bilet işlemi sırasında ya da uçağa binmeden önce Türkiye’ye döndükten sonra 14 gün karantinada kalmayı yazılı olarak kabul etmek zorundalar.

Kovid-19 belirtisi gösteren ya da daha önce virüs tanısı konulanlar uçağa kabul edilmeyecek.

THY yapacağı ikinci duyurusunda ise sınırlı koltuklar için yapılacak bilet satışının ne zaman ve nasıl yapılacağını bildirilecek.

İsmini 14 Nisan’a kadar Washington Büyükelçiliği ile New York ve Los Angeles Başkonsolosluklarına bildiren vatandaşlar söz konusu biletlerin satışa açıldığı ilk iki gününde öncelik kazanacaklar.

İki günün sonunda yer kalması durumunda ise diğer bölgelerdeki vatandaşlar, söz konusu 3 uçuştan birine bilet alabilecek.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN