• Dolar Alış 32.9559TL
  • Dolar Satış 32.8243TL
  • Euro Alış 35.7406TL
  • Euro Satış 35.5980TL

ABD’DE HANUKA KUTLAMALARI SIRASINDA BIÇAKLI SALDIRI: 5 YARALI

Dün gece, ABD’nin New York şehrinin kuzeyindeki bir hahamın evinde Hanuka kutlamasına saldıran kimliği açıklanmayan bir kişi, 5 kişiyi bıçakla yaralayarak aracına kaçtı. 

polis-hanuka

ABD’de Musevilerin düzenlediği Hanuka kutlamaları saldırısında sinagog yakınlarında oturan hahamın evini basan saldırgan, ikisi ağır 5 kişiyi yaraladı.

haham-e

Musevilerin yoğun olarak yaşadığı bu bölgede (New Jersey), bu ayın başlarında da bir manav dükkanına saldırı düzenlenmişti. Musevileri hedefleyen son saldırı da dün gece yaşanan bu olay olarak ortaya çıktı.

Monsey yerel polislerinin aktardığına göre, saldırı dün akşam 10 sularında gerçekleşti. ABD’nin New York kenti yakınlarındaki Monsey ise son yıllarda Hasidik Yahudilerinin yaşadığı birkaç Hudson Vadisi kasabalarından biri.

abd-saldırı

Ramapo Emniyet Müdürü Brad Weidel saatler sonra New York’taki polisin bıçaklama ile bağlantılı olarak bir araç ve olası bir şüphelinin bulunduğunu söyledi.

Ekipler daha sonra başlattığı geniş çapta bir operasyonla saldırganı gözaltına aldı.

abd-bıçaklı-saldırı

Vali Andrew Cuomo ve Başsavcı Letitia James de dahil olmak üzere üst düzey devlet yetkilileri, saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu ve nefret suçuna tolerans gösterilmeyeceğini açıkladı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN