• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

ABD Vizesine Nasıl Başvurulur?

Başvuru yapmadan önce lütfen vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğreniniz

Başvuru yapmadan önce lütfen vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğreniniz. Eğer göç amacı taşımayan vize başvurusu yapacaksanız aşağıdaki adımları takip ediniz:

Birinci adım

Öncelikle hangi tip Göçmen-Olmayan Vize’ye başvuracağınızı bilmeniz gerekir. Her vize tipinin farklı gereklilikleri ve sağlanacak evrağı vardır. Başvuramnız gereken vize tipi hakkında detaylı bilgiyi sitemizdeki ilgili başlıklardan öğrenebilirsiniz. Bunu öğrendikten sonra buna uygun belgeleri sağlamalısınız.

İkinci adım

Vize tipini öğrenip belgeleri toplamaya başladıktan sonra vize ücretini yatırmanız gerekir. Bu ücreti yatırdıktan sonra banka size bir dekont verecektir, bu dokentla da vize başvurunuzu yapacaksınız. Ülkemizdeki güncel (Ocak 2016 itibariyle) vize ücretleri bu ücretlerin yatırılabileceği bankalarsa şöyledir:

Vize Türü Vize ücreti
Göçmen Olmayan Vize Başvuruları (B1/B2, C/D, F1/F2, M1/M2, I, J1/J2)
Turizm ve iş amaçlı ziyaretçiler, transit yolcular, mürettebat, öğrenciler, basın mensupları, değişim programı kapsamındaki ziyaretçiler
 

 

$160

Göçmen Olmayan ve I-797 “Notice of Action” başlıklı çalışma onayı ile yapılan başvurular (H, L, O, P, Q, R)  

$190

E Vizeleri
Ticari/Yatırımcı vizeleri
$270
Nişanlılık Vizesi (K) $240

Vize ücretlerini herhangi bir online olarak ya da banka kanalıyla yatırabilirsiniz.

Üçüncü adım

Bu adımda DS-160 Formu’nu doldurmanız gerekir. (Göçmen-olmayan vize başvuru formu) Başvuru belgesini doldurmadan önce lğtfen tüm yönergeleri dikkatle okuyunuz. Bu belgede yer alan numarayı vize randevusu almak için kullanacaksınız.

Dördüncü adım

Vize randevunuzu almanıza çok az kaldı. Üstteki işlemleri tamamladıktan sonra vize randevusu için başvuru yapabilirsiniz. Bu randevu için aşağıdak bilgileri sağlamanız gerekir:

  • Başvuranın pasaport numarası
  • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • DS-160 Formu’nda bulunan dijital barkod numarası

Vize randevusuna başvururken sırasıyla başvuracağınız vize tipini seçmeli, kişisel bilgilerinizi girmeli, sizinle gelecek yükümlü olduğunuz kişileri belirtmeli, belgelerinizin (vize ve pasaport) teslim edileceği adresi girmeli, vize ücretini yatırdığınızı onaylamalı ve son olarak da randevu başvurunuzu tamamlamalısınız.

Beşinci adım

Vize randevusu için seçtiğiniz gün ve saatte orada olunuz ve sizden isteneceğini bildiğiniz belgeleri eksiksiz olarak yanınıza almayı unutmayınız. Vize sırasında karşılaşılabilecekler ve vize tipleri için yanınıza alınması gerekn belgelere ilişkin lütfen sitemizdeki diğer yazıları okuyunuz; daha fazla sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Altıncı adım

Vizenizin onaylanması halinde pasapotrunuz vizeyle birlikte sizin belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN