• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

ABD İçin Zor Bir Hafta

Üst düzey bir yetkilinin, ölü sayısının yükselmesi üzerine pazar günü yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nin, koronavirüs ile mücadelede “en zor” haftaya gireceğini belirtmişti. Ancak New York’tan gelen günlük kayıplardaki düşüş haberi ufakta olsa insanlara umut verdi.

ABD’de koronavirüs salgınının merkez üssü olan New York, pazar günü ilk kez ölümlerin önceki güne göre biraz düştüğünü bildirdi. Yine de hala yaklaşık 600 yeni ölüm ve 7.300’den fazla yeni vaka raporlara eklendi.

Louisiana’da virüs için sıcak nokta haline geldi ve ölümlerde yaklaşık 500 ve  vakalarda yaklaşık 13.000 sıçrama olduğunu bildirdi. Vali, perşembe gününe kadar devletin vantilatörlerininin biteceğini tahmin etti.

Pennsylvania, Colorado ve Washington, D.C. gibi eyaletlerde de  ölümler artmaya başladı.

ABD Generali Jerome Adams Fox News’a pazar günü yaptığı açıklamada “Bir çok Amerikalı’nın en zor ve en üzgün haftası olacak, bizim Pearl Harbour anımız, 11 Eylül anımız olacak tek farkı yerel bir alana hükmetmeyecek, ülkenin her yerinde hissedilecek ve herkesin bunu anlamasını istiyorum” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ülkenin derin bir yas zamanından geçtiğini ancak New York’taki ölümlerin düşüşünün umut verici olduğunu dile getirdi.

Gazetecilere “Tünelin sonunda ışık görüyoruz, bir şeyler olmaya başlıyor” dedi.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN