• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

ABD, Houston’daki bir Fabrikada Patlama: 2 Ölü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinin Houston kentinde, sabahın erken saatlerinde bir fabrikada meydana gelen sarsıcı patlama, olay yeri yakınlarındaki tüm sakinleri uykudan uyandırdı. Yetkililer, 2 ölünün fabrika çalışanları olabileceğini belirtti.

houston-patlama

Yetkililer, Cuma günü Houston’da bir sanayi bölgesinde meydana gelen büyük bir patlamada en az iki kişinin öldüğünü ve yakınlardaki düzinelerce eve zarar verdiğini ve sakinlerinin olay yerinden uzaklaştırıldığını söyledi.

Patlama sabahın erken saatlerinde Houston sakinlerini yataklarından sarstı, pencereleri patlattı ve yaklaşık yarım mil boyunca enkaz saçtı.

houston

Yetkililer, patlamanın sebebini belirlemeye çalışmak için adli soruşturma başlattıklarını, ancak Houston Emniyet Müdürü Art Acevedo, patlamanın kasıtlı eylemlerden kaynaklandığına dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Houston Emniyet Müdürü Acevoda:

“İnanmak için bir nedenimiz yok, bu noktada terörizmin söz konusu olduğuna dair herhangi bir kanıtımız yok” diye ekledi.

Acevoda, öldürülen iki kişinin erkek olduğunu ve çalışan olduğuna inandığını, ancak onların kimliğini daha detaylı bir şekilde tanımlayamadığını söyledi. Daha fazla kurban olup olmayacağını “söyleyemeyeceklerini” de sözlerine ekledi. Houston İtfaiyesi, en az 18 kişinin hastanelere gittiğini veya hastanelere taşındığını söyledi.

abd-patlama

Patlamanın ardından bölgede çıkan yangına itfaiye ekiplerince müdahale edilmişti.

teksas-patlama

 

 

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN