• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

7.5 Şiddetinde Deprem Korkuttu

Rusya’nın Uzak Doğu Federal Bölgesi’nde yer alan Kuril Adaları’nda meydana gelen 7.5 şiddetindeki deprem bir çok yerde hissedildi. Pasifik Tsunami Merkezi, Severo, Sahalin ve Hawaii Adası için tsunami uyarısı yaptı.

ÖLÜ VEYA YARALI YOK

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, ülkenin Uzak Doğu Federal Bölgesi’nde yer alan Kuril Adaları’nda meydana gelen depremden dolayı ilk bilgilere göre, ölü ve yaralının bulunmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, çalışmaların organize bir şekilde yapıldığı ve “İlk belirlemelere göre, ölü ve yaralı yok, yıkım bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Yaklaşık 400 kişinin oluşabilecek tsunami nedeniyle tehdit altında olduğunu ve güvenli bölgeye tahliye edildiği açıklanıp, “Severo-Kurilsk’te depremin ardından meydana gelen tsunami, yaklaşık 50 santimetre yüksekliğindeydi. Tsunami tehdidi devam ediyor.” denildi.

Açıklamada, Severo-Kurilsk şehrinde deprem sonucunda bazı binaların bacalarının tahrip olduğu, Merkez Bölge Hastanesinde de elektrik kaynağının zarar gördüğü belirtildi.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN