• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

3 Kasım’dan Bu Yana Seçim Sonuçlarına Dair İnkarda Olan Trump İlk Kez Biden’ın Kazandığını Söyledi

3 Kasım’dan bu yana başkanlık seçim sonucunu kabul etmeyen ve ısrarla hileli olduğunu belirten Amerikan Başkanı Trump, Biden’ın seçimi kazandığını ilk kez kabul etti.

Biden’ın ismini anmadan, “O, seçim hileli olduğu için kazandı” ifadesini kullandı.

Oyları sayan şirketin taraflı olduğunu iddia ediyor

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Trump, oy sayımlarına denetçi ve gözlemcilerin alınmadığını savundu. Trump, oyların “Dominion” adlı radikal sola ait kötü üne ve ekipmanlara sahip özel bir şirket tarafından tasnif edildiğini öne sürdü. Trump, “(Bu şirket) büyük bir farkla kazandığım Teksas’a (girmeye) bile hak kazanamadı. Sahte ve sessiz medya ve dahası!” iddiasında bulundu.

Trump, paylaşımında ayrıca, “Seçim gecesinde meydana gelen tüm mekanik ‘aksaklıklar’ gerçekten de onların oy çalmaya çalışırken yakalanmasıydı. Ancak yakalanmadan çok başarılı oldular. Postayla gönderilen seçimler iğrenç bir şaka!” dedi.

Trump en sonunda kabul etti

Joe Biden’ın Beyaz Saray Genel Sekreteri olarak belirlediği Ron Klain ise “Trump’ın tweeti, Biden’ın seçimi kazandığı gerçeğinin bir başka teyididir” dedi.

Oy sayımlarına ilişkin “temelsiz iddialara yer verilmesi” gerekçesiyle, Trump’ın söz konusu paylaşımlarının geri kalanına katılmadığını söyleyen Klain, “Biden kazandı çünkü daha çok oy topladı. Tam olarak, Başkan Trump’ın dört yıl önce ‘ezici’ olarak tanımladığı miktarda oy toplayarak seçimi kazandı” ifadesini kullandı.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN