• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

3 Kasım Öncesi Obama Ağır Trump Eleştrileriyle Sahneye Adımını Attı

Eski Amerikan Başkanı Barack Obama, başkanlık seçimlerine iki haftadan az bir zaman kala, çarşamba günü yaptığı konuşmada Donald Trump’a sert eleştriler ile yüklenmeye başlayarak Demokrat başkan adayı ve kendisinin eski başkan yardımcısı Joe Biden’ın seçim kampanyasına desteğini göstermiş oldu.

Joe Biden ve Kamala Harris adına Philadelphia’da arabalı bir mitingde konuşan Obama, Amerikan Başkanı hakkında şimdiye kadarki en sert eleştirisini yaptı. Trump’ın bölücü retoriğine, Oval Ofis’teki geçmiş performansına ve komplo teorilerini yeniden tweetleme alışkanlığını hedef aldı.

“Joe ve Kamala dümendeyken, her gün söyledikleri çılgınca şeyleri düşünmek zorunda kalmayacaksınız,” yorumunu yapan Obama, “ve bu çok değerlidir. Onlar hakkında her gün tartışmak zorunda kalmayacaksınız. O kadar yorucu olmayacak. ” diye ekledi.

Obama in Philadelphia: Former president holds rally for Joe Biden at  Citizens Bank Park - ABC13 Houston

İki dönem başkanlık yapan ve hala Demokrat Parti’nin en popüler isimlerinden biri olmaya devam eden Obama, Trump’ın koronavirüs salgınıyla başa çıkışını eleştirerek, başkanın kendisinin virüse kurban gittiğine dikkat çekti.

Eski başkan; “Donald Trump birdenbire hepimizi korumayacak”, “kendini korumak için bile gerekli adımları atamıyor.” dedi.

Trump’ın realite TV sunuculuğu yapmış geçmişine atıfta bulunarak; “Bu bir realite şovu değil, bu hayatın ta kendisi.” diyen Obama, “Bizler, onun işi ciddiye alamamasının sonuçlarıyla yaşamak zorunda kaldık.” açıklamasını yaptı.

Obama’nın politik bir şekilde ortaya çıkışı, perşembe günü Nashville, Tennessee’de yapılacak olan canlı yayın tartışması öncesi toplantılar ve hazırlık için pazartesi gününden beri Delaware’deki evinde kalan Biden’ın bıraktığı boşluğu da doldurmuş oldu.

Former President Obama to Host Drive-In Rally in Philadelphia in Bid to  Boost Turnout for Biden – NBC10 Philadelphia

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN