• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

‘Solcu olduğum için tecavüz ettiler’

İsveç’teki Vänsterpartiet’in (Sol Parti) Falun kasabasındaki lideri Patrik Liljeglöd, politik duruşu nedeniyle Temmuz ayında tecavüze uğradığını açıkladı.

Perşembe günü Facebook adresinde izah yapan Liljeglöd, Temmuz ayında Falun’da bıçak zoruyla tecavüze uğradığını anlatım etti:

“Bu yıl Temmuz sonunda, otobüs seferleri bitmişken, bir parti üyesiyle beraber geçirdiğim güzel bir akşamdan sonra, ılık yaz gecesi beni eve yalnız yürümeye çağrı etti. Hoşluk burada bitti. Tanımadığım bıçaklı bir adam bana saldırdı. Bana vahşice davrandı ve bıçak zoruyla tecavüz etti. Diğer yandan da benim solcu bir ‘kadın cinsel organı’ olduğumu ve benim gibilerin ‘böyle şeylerden keyif aldığını’ söyledi. Son olarak da ‘hain’ dedi. Bu ifadelerin benim siyaseten aktif olmamla ilişkisi apaçık. Bu vaziyet da bundan ötürü hepimizi etkiliyor.”

Açıklamasının ardından Liljeglöd’e yüzlerce destek mesajı geldi. İsveç polisi, olayla ilgili yürütülen soruşturmada henüz hiç kimsenin yakalanmadığını açıkladı.

Sosyalist ve feminist olarak tanımlanan Sol Parti, İsveç’in en aka altıncı siyasi partisi. İsveç Parlamentosu’ndaki en solcu parti olarak biliniyor.

addAd(‘/128070660/Milliyet_Dunya/Detayici_300x250’, [300, 250], ‘Gad300250’, true, 1, 0);

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN