• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Founders Factory’den yatırım alan Alegra Digital, İngiltere ofisini açtı

İlk olarak 2014 yılında karşımıza çıkan ve bir SAAS şirketi olarak etkinlik gösteren Alegra Digital, Londra merkezli Founders Factory‘den yatırım aldı. Yaklaşık 3 sene önce Alp Ocal ve Ozan Akçora tarafından kurulan Alegra Digital, aldığı yatırımla beraber İngiltere ofisini de açtı. Yatırım miktarının açıklanmadığını da ekleyelim.

Firmaların kendi e-ticaret ve içerik platformlarını bütün cihazlarda anında kurmalarına olanak sağlayan Alegra Digital, kullanıcılarına maliyetlerini minimuma indirmeyi vadediyor. Son bir sene içinde yüzde 110 oranında büyüyen Alegra Digital, gelirlerinin aka bir kısmını Türkiye ve vatan dışındaki firmalardan sağlıyor.

2018’de ABD’ye açılacak

Hem yerli hem yabancı toplamda 20‘den çok firmaya hizmet veren Alegra Digital, önümüzdeki 5 sene içinde 70 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor. Aka oranda girişimlere hizmet veren Alegra Digital, İngiltere ofisiyle beraber dünya pazarına açılacak.

Önümüzdeki sene Avrupa’nın ardından ABD pazarına girmeyi hedefleyen Alegra Digital, 1 sene içinde 4 kat büyümeyi amaçlıyor. Dünyanın en gelişmiş içerik ve e-ticaret özelliklerini tek pakette sunmayı vadeden Alegra Digital, Founders Factory yatırımıyla beraber hızlı büyümesini devam ettirecek gibi görünüyor.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN