• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Ferrari yerine Tesla’yı tercih eden Kevin Durant’ın girişim ekosistemine adımı

Aralarında 280 milyon dolara yakın yatırım almış Postmates‘in de olduğu mühim girişimlere yatırım yapan dünyaca meşhur basketbolcu Kevin Durant, TechCrunch Disrupt’ın en eğlenceli sahnesine imzasını attı.

Atıp sildiği tweetle isminden laf ettiren Kevin Durant bu mevzu, bahis ile ilgili özründen öte Twitter’ı hayranları ile iletişim için kullandığı ve onlarla sıkı bir iletişime sahip olduğunu söylemesi önemliydi. 17 milyona yakın Twitter takipçisi bulunan meşhur basketbolcu 23 binden çok tweete sahip olduğunu da belirtelim.

Menajeri Rich Kleiman ile sahnede yer saha Kevin Durant yatırımları ile konularda genelde sözü menajerine bıraktı. Durant gibi sporcuların servetlerinin bir kısmı ile girişimlere yatırım yapmak istediğini belirten Klein, burada yaşadığı zorluğu da paylaştı. Klein, Durant’ın yaptığı yatırımların güvence altına almasının sağlanması için uğraşını değindi.

Kevin Durant’ın konsantrasyonu basketbolken çoğu şeye vakit bulunmadığını belirten menajer kendi rolünü anlaşmalar hakkında konuşmaya çağrı edildiği girişimi anlatmak ve girişimcilerle tanıştırmak olduğunu belirtiyor. Burada dikkat çeken tümce ise bir tümce ile açıklamak oluyor. Kleiman şayet girişimi bir tümce ile Durant’a açıklamayazsam normal tüketici de anlamayacak dedi.  Dolayısı ile girişimlere aslında kolay ve anlaşılır tutun öğütünü vermiş oldu.

Ülkemizde Sinan Güler‘le ilk örneklerini görmeye başladığımız spor camiasının teknoloji girişimlerine yatırımları ilerleyen süreçte daha da alaka çekecek görünüyor. Workup by Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla katıldığımız TechCrunch Disrupt San Francisco 2017 etkiliğinden bütün haberlere linkten ulaşabileceğinizi belirterek Kevin Durant’ın kişisel tercihleri üzerine izleyicileri eğlendiren cevaplarıyla sizleri başbaşa bırakıyorum:

Jordan Creek: Otel mi? Airbnb mi? Kevin Durant: Otel

J.C.: Twitter mı Instagram mı? K.D.: Twitter

J.C.: iPhone mu Android mi? K.D.: iPhone

J.C.: Ferrari mi Tesla Model S mi? K.D.: Model S

J.C.: Aramak mı? Yazmak mı? K.D.:Sesli Facetime konuşma

J.C.: Xbox mı? PS4 mü? K.D.:Xbox

J.C.: Nikon mu? Sony mi? Canon mu? K.D.: Nikon

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN