• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Fabri ve Beck’ten iddialı açıklamalar!


Beşiktaşlı futbolcular Fabricio Agosto Ramirez ve Andreas Beck, Marbella Futbol Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaşlı futbolcular Fabricio Agosto Ramirez ve Andreas Beck, takım olarak İstanbul ve Çin’de iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini, İspanya’daki kamp ile hazırlıkları tamamlamayı arzuladıklarını söyledi.

 

İki oyuncu, siyah-beyazlı ekibin antrenman yaptığı Marbella Futbol Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında, kamp çalışmaları ve yeni sezon hedefleriyle ilgili görüşlerini aktardı.

 

Siyah-beyazlı ekibin İspanyol kalecisi Fabricio, İstanbul’da her gün çift antrenman yaptıklarını belirterek, “Fiziksel kondisyona yönelik çalışmalar yaptık. Kısa vadede ilk hedef Süper Kupa maçı olacak. Çin’de fazla mühim deneyim yaşadık. Artık şeklimizi bulmamız gerekiyor. Hazır hale gelmemiz gerekiyor. Şu anda sıkı şekilde Süper Kupa’ya hazırlanıyoruz. Geçen sezon kaybetmiştik, bu sezon mutlaka almayı istiyoruz.” diye konuştu.

 

Şampiyonlar Ligi’nde de iddialı olduklarını vurgulayan İspanyol kaleci, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Grubu mutlaka geçmek istiyoruz. Grupta iyi performans gösterdikten sonra devam etmeyi arzuluyoruz. Geçen sezon canımız fazla yandı. Dinamo Kiev maçı bize saplanmış çivi gibiydi. Adım adım gittiğinizde hem prestij kazanıyorsunuz hem kulüp finansal açından kazanç sağlıyor. Bu sezon bunu başarmak istiyoruz.”

 

Geçen sezon elde ettikleri başarıda en mühim noktanın soyunma odasındaki atmosfer olduğunu anlatan Fabricio, “Tüm oyuncular başından sonuna kadar mesuliyet aldı. Elini taşın altına soktu. Profesyonel şekilde davrandı. Bu sezon da bunu koruyup geliştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Takımdan ayrılan Marcelo Guedes ile ilgili soruyu yanıtlayan Fabricio, “Marcelo aka katkı verdi. Onunla oynamaktan memnunduk. Çalışma ahlakı yüksek bir arkadaşımızdı. Yeni arkadaşlar aramıza katıldı. Onların adaptasyonunu kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Andreas Beck: “Maç temposuna yaklaşıyoruz”

 

Beşiktaş’ın Alman futbolcusu Andreas Beck ise İstanbul’da yoğun iki hafta geçirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

“Çok yoğun antrenmanlar yaptık. Temel ve fiziksel unsurlar üzerinde çalıştık. Şu anda zinde durumdayız. Herkesin yüzünde bir gülümseme var. Aramıza katılan oyuncular oldu. Yavaş yavaş şeklimizi oluşturuyoruz ve maç temposuna yaklaşıyoruz.”

 

Yeni sezonda da en aka hedeflerinin şampiyonluk olduğunu anlatan Alman futbolcu, “Geride kalan iki sezonda kulüp hem alan içinde hem alan dışında adım adım ileriye gitti. Şimdi yine ileriye doğru bir adım atmak istiyoruz. Daha aka bir adım atmak istiyoruz. Özellikle Avrupa’da aka adım atmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Taraftarları sevindirmek istediklerini belirten ve bunun için ilk yolun TFF Süper Kupa olduğuna dikkati çeken Beck, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“En mühim yarış lig yarışı. Çok mühim ve uzun bir yarış. Şampiyonlar Ligi’nde iç alan avantajlarımız var. Şampiyonlar Ligi’nde şansın yanınızda olması, atmosfer fazla önemli. Bu organizasyonda ilerlemek fazla önemli.”

 

Beşiktaş’tan ayrılan Marcelo’nun takıma ağırbaşlı katkı verdiğini anlatan Beck, “Çabuk adapte oldu. İki şampiyonlukta aka katkısı vardı. Kariyerinde yeni yolu tercih etti. Pepe aramıza katıldı. Kalitesiyle ilgili fazla şey söylemeye gerek yok. Dünyanın en iyi stoperlerinden biri. Bizim adımıza fazla mühim transfer. Aynı takımda bulunmak mühim deneyim olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN