• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Demokrat Parti Ön Seçimlerinde Süper Salı Öncesi Önemli Gelişme

Süper Salı Amerikan ön seçimleri için oldukça önemli bir kavram. Pekçok delege bu günde belli oluyor. Bu sebepten ötürü pek çok medya organı bugün yapılacak seçimlere odaklanmış durumda.

Salı Öncesi Biden’a Büyük Destek

Demokrat Parti ön seçimlerinde “Süper Salı” öncesinde yarıştan çekilen üç aday eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’a desteklerini açıkladı.

joebiden

Ön seçim süreci başlamadan çekilen Temsilciler Meclisi üyesi Beto O’Rourke, Senatör Amy Klobuchar ve yarıştan dün çekilen eski South Bend Beldiye Başkanı Pete Buttigieg twiter’dan yaptıkları açıklamalarla Joe Biden lehine seçimlerden çekildiklerini açıkladılar.

Bu üç önemli destek açıklamasının toplam delegelerin üçte birinin belirleneceği ‘Süper Salı’dan bir gün önce gelmesi dikkat çekti. Ön seçim sürecinde kazanılabilecek delegelerin yaklaşık üçte birinin kimin kazanacağı ‘Süper Salı’da belirleniyor.

Bugün 14 ABD eyaleti, Amerikan Samoası ve yurtdışındaki Demokratlar, partilerinin 2020 seçimlerinde Trump’a karşı kimi aday olarak çıkaracağını belirlemek için oy verecek. Ön seçimlere iyi bir başlangıç yapamadıktan sonra South Carolina’da 54 delegenin 39’unu kazanan Biden, toplam delege sayısını 54’e çıkarmıştı. Yarışın şu anki lideri Vermmont senatör Bernie Sanders’ın 60 delegesi bulunuyor. Delege sayısının çoğunluğu olan 1990’a ulaşan aday şeçimlerde Demokrat Parti’nin adayı olacak.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN