• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik yatırımcıların odağında

Google’ın satın aldığı Nest, Unilever’in satın aldığı Dollar Shave Club gibi başarılı yatırımlara ve çıkışlara imza atan Shasta Ventures, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik odağında yeni fonunu duyurdu. TechCrunch Disrupt San Francisco’da gerçekleşen hususi oturumda laf saha Shasta Ventures yöneticisi Jacop Mullins, kamera odağındaki gelişmelere dikkat çekerek yeni fonlarını paylaştı.

Snapchat’in surat filtreleri ve geliştirmeleri derken onu takip eden Facebook’la daha da geniş bir alana yayılan kamera odağındaki kişiselleştirilmiş içerik, doygunluğa ulaşıldığı düşünülse de yatırımcıların bu alana eğilmesiyle beraber daha gelişecek görünüyor. Apple’ın ARKit’ini ön plana çıkarması Google’ın Tango projesi aslında yolun daha başında olduğumuzun göstergesi. Her geçen gün artacak yazılımcı ilgisi beraber bambaşka bir devir bizleri bekliyor.

100 bin dolarlık tohum yatırımı yapacan olan The Shasta Camera Fund artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik odağında ürünü geliştirme aşamasında olan veya satış yapan girişimler başvurabilirler. Workup by Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla katıldığımız TechCrunch Disrupt San Francisco 2017etkiliğinden derlediğimiz haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN